VIBXPERT II

Sahada Veri Toplama, Titreşim Analizi ve Yerinde Balans Alma Konularında Uzman

VIBXPERT 2

VIBXPERT II’nin çok yönlü fonksiyonları, kullanıcı dostu menüleri, ayarlanabilir birçok pratik ölçüm görevleri ve anında cihaz ekranından analiz yapabilmeye olanak sağlaması ne kadar güçlü bir analizör olduğunu göstermektedir.

  • Trend spekturumuna sahip kısa ölçüm süreleri

  • Kullanıcı dostu ara yüz ve alışılmış menüler

  • Makine arızalarına yönelik etkili teşhis ve analiz araçları

  • Kopyalanabilir ölçüm görevleri sayesinde tam otomatik veri toplama

  • Uzun ömürlü pil

Döner ekipmanlarda oluşan anormal titreşimlerin başlıca sebebi balanssızlık, hiza-sızlık, rulman arızası, redüktör arızası ve mekanik gevşekliktir. Bu arıza çeşitleri makinede sık sık ortaya çıkmaktadır. Derinle-mesine analizler ile bu tip mekanik titreşimlerin kök neden analizi yapıla- bilmektedir.

Rezonans testleri, çekiç-darbe testi, modal analiz, ODS (Operating Deflection Shape) analizi, çapraz kanal faz ölçümü, orbit ölçümleri, yüksek çözünürlüklü spektrum analizleri, zaman dalga formu kaydı ve şaft pozisyon grafiği yararlı analiz fonksi-yonlarından bazılarıdır.

VIBXPERT II yukarıdaki tüm analiz fonksiyonlarını tek bir kullanıcı dostu cihazda sunmaktadır. VIBXPERT II’nin sahip olduğu modüler yazılım yapısı sayesinde temel paketten ileri düzey ölçüm fonksiyonların bulunduğu gelişmiş yazılım paketine yükseltme imkanı her zaman bulunmaktadır.

İleri düzey ölçüm fonksiyonları, yerinde balans fonksiyonu ve rota bazlı ölçüm modu yanında, VIBXPERT II’nin özel makine şablonları moduyla sahada ilk defa devreye alınmış olan fanlar, pompalar, elektrik motorları/ jeneratörler için kabul testi ölçümlerine olanak tanımaktadır. Makine şablonları standart, hızlı ve kolay kabul testi yapılabilmesi adına sahadaki mevcut aynı tipteki makinelerin devir, rulman arıza frekansları, uyarı ve alarm sınır değerleri gibi tüm bilgileri içermektedir.

Tüm data toplayıcı ve titreşim analizörlerimizde olduğu gibi, VIBXPERT II için de ücretsiz cihaz ve bilgisayar yazılım güncelleme desteğimiz sayesinde işletme giderleri oldukça düşüktür.

      Titreşim Ölçüm Cihazı Nedir?                                                                      

Titreşim, cisimlerin sabit bir referans eksene veya stabil bulunduğu pozisyona göre tekrarlanan hareketidir (salınımıdır). Titreşim ölçüm cihazları ise bu salınımları inceleyebileceğimiz ve analizlerini yapabileceğimiz veriler olarak toplamamızı sağlayan cihazlardır. Bu toplanan verileri daha sonrasında bilgisayar yazılımına aktararak makinelerinizin durumunu incelemek amacıyla analiz edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız; https://www.pruftechnikakademi.com/titresim-bilgi-bankasi

      Bilgi Meteryalleri                                                                                               

VIBXpert II Broşür